Witam Cię na mojej stronie:)

Skoro już tu jesteś, pozwól, że Ci się przedstawię…

Mam na imię Magda i od kilku lat zajmuję się tworzeniem biżuterii. Wszystko zaczęło się od chęci posiadania czegoś wyjątkowego, co popchnęło mnie do zakupu pierwszych narzędzi. Były nimi podstawowe rodzaje kleszczy oraz różnej grubości zwoje drutów miedzianych i mosiężnych. Naturalnym krokiem było późniejsze przejście na szlachetniejszy materiał. Mam na myśli srebro, z którym pracuję do dziś. Techniką, która zapoczątkowała moje pierwsze kroki w Świecie biżuterii, było oplatanie drucików – tzw. wire-wrapping.

wisior wykonany techniką wire-wrapping

Kolejnym krokiem jaki poczyniłam w kierunku rozwoju, było ukończenie kursu lutowania w szkole złotniczej „Wytwórnia Antidotum” w Warszawie. Od tego czasu zaczęłam nie tylko łączyć lutowaniem grubsze bazy do moich projektów wire-wrapping, ale też eksperymentować z blachą srebrną. Biżuteria stała się moją prawdziwą pasją, a ja odczuwałam coraz większe pragnienie rozwijania moich umiejętności, aby móc jak najwierniej przekuwać moją artystyczną wyobraźnię na realne przedmioty. Tak trafiłam do kolejnej szkoły złotniczej – tym razem do krakowskiej „Szkoły Złotnictwa Xerion„.

Jestem osobą z otwartym umysłem. Lubię eksplorować, odkrywać nowe możliwości, uczyć się i eksperymentować. Dziś, dzięki temu podejściu i wypróbowaniu wielu różnych ścieżek, dokładnie wiem czego chcę i w którym kierunku zmierzam. Obecnie w mojej pracowni powstają przedmioty w kilku kobiecych stylach – bo każda z nas jest przecież różna i znajduje się na różnych etapach życia, a także potrzebuje biżuterii na różne okazje. Choć każdy ze stylów przedstawionych w Galerii ma swój własny indywidualny charakter, łączy je kilka wspólnych cech: kobiecość, emocjonalność i autentyczność.

Konkursy i nagrody

27.10.2017 r.
Naszyjnik Uluru wyróżniony w konkursie biżuteryjnym zorganizowanym przez sklep internetowy Royal-Stone – inspiracja “Australia”.

21.07.2017 r.
Pierścionek Maroko wyróżniony w konkursie biżuteryjnym zorganizowanym przez sklep internetowy Royal-Stone – inspiracja “Maroko”.

3.02.2017 r.
Naszyjnik Dziewczynka z zapałkami wyróżniony w konkursie biżuteryjnym zorganizowanym przez sklep internetowy Royal-Stone – inspiracja „Bajkowe inspiracje z zimą w tle”.

7.10.2016 r.
Naszyjnik Wielki i Mały Wóz wyróżniony w konkursie biżuteryjnym zorganizowanym przez sklep internetowy Royal-Stone – inspiracja „Kosmos”.

7.08.2015 r.
Zajęcie drugiego miejsca w konkursie “Złotoręcy 2015” organizowanego przez Szkołę Złotnictwa Xerion w Krakowie. Do konkursu zgłosiłam 5 prac: bransoletka Jua Kucha, kolczyki Romance oraz naszyjniki: Le Charme de Grenat, Labradorite Amulette i Skarabeusz.