Gwarancja w Gapula handmade

Produkty wykonane przeze mnie są pamiątką na całe życie. Dokładam wszelkich starań, aby były precyzyjnie wykonane i jak najbardziej wytrzymałe. Jeśli jednak cokolwiek niedobrego stanie się z zakupioną przez Ciebie biżuterią marki Gapula handmade, skontaktuj się ze mną. Jeśli doznała ona jakiegoś mechanicznego uszkodzenia (nie z winy Gapula handmade), mogę odpłatnie naprawić usterkę lub w miarę możliwości wykonać kopię produktu. Jeśli wada wynika z mojej winy (związanej z wadą przy tworzeniu przedmiotu), masz prawo do złożenia reklamacji, a o tym przeczytasz poniżej.

Warunki reklamacji w Gapula handmade

Ja, jako sprzedawca jestem zobowiązana dostarczyć Tobie przedmiot wolny od wad. Jeśli stanie się inaczej, to z tytułu wady fizycznej, przysługuje Ci prawo do złożenia reklamacji. Reklamacja może być złożona pisemnie listem poleconym na adres firmy lub drogą mailową (podane na dole strony).

Według polskich przepisów, nabywasz wtedy prawo do tzw. rękojmi, z której tytułu możesz wybrać jeden z poniższych sposobów reklamacji:

  1.     obniżenie ceny (obniżenie ceny powinno odzwierciedlać rzeczywiste obniżenie wartości produktu po wykryciu wady),
  2.     usunięcie wady (jeśli naprawa produktu jest możliwa),
  3.     wymiana rzeczy na wolną od wad (ja ponoszę wszelkie koszty z tego tytułu), przy tym dołożę wszelkich starań, aby produkt był jak najbardziej podobny do reklamowanego,
  4.     odstąpienie od umowy.

Abyś mógł/mogła skorzystać z ww. uprawnień musisz dokonać tzw. aktów staranności, co oznacza:
– zbadanie dostarczonej biżuterii
– zawiadomienie mnie o wykrytych wadach (określając je jak najprecyzyjniej). Jeśli ciężko określić pisemnie, można również telefonicznie się doradzić jak określić to w piśmie: +48 880 964 274
– zgłoszenie pisemne Reklamacji jak wyżej wspomniałam, na adres firmy lub drogą mailową (plik do wydruku znajdziesz na dole strony).

Reklamacji nie podlega zniszczenie biżuterii przez jej złe użytkowanie (wynikające ze złego jej przechowywania lub noszenia). Przykłady złego przechowywania lub noszenia biżuterii:
– przechowywanie łańcuszków razem luzem co skutkuje ich splątaniem, a w rezultacie zerwaniem lub miejscowym osłabieniu ich ciągłości
– zarysowanie przedmiotu, np. przy noszeniu na plaży (w tym zapchanie szczelin piaskiem),
– inne mechaniczne uszkodzenie, np. zerwanie bransoletki, czy wygięcie jakiegoś elementu podczas wykonywania czynności narażających biżuterię na zepsucie,
– kontakt z perfumami i środkami chemicznymi. Pamiętaj, najpierw perfumy, później zakładanie biżuterii, a do sprzątania ściągamy pierścionki i bransoletki.
– przechowywanie jej w miejscach o zbyt dużym dostępie do światła, wilgoci i powietrza (zwłaszcza zanieczyszczonego) lub z inną biżuterią (np. sztuczną). Te wszystkie czynniki wpływają na czernienie lub żółknięcie srebra. Warto wiedzieć, że proces ciemnienia srebra jest procesem naturalnym. W końcu nosząc ją nie ograniczymy powyższych czynników całkowicie. Jednak, aby zachowała jak najdłużej swój pierwotny wygląd należy przynajmniej stosować się do odpowiedniego jej przechowywania i odświeżać ją co jakiś czas.

Warunki zwrotu biżuterii Gapula handmade

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, każdy Klient nabywający towar, może go zwrócić bez podania przyczyny w terminie do 14 dni kalendarzowych od dnia doręczenia zakupionego przedmiotu, załączając odpowiednie oświadczenie na piśmie (plik poniżej przeznaczony do wydruku).

Oświadczenie należy wysłać listem poleconym lub załączyć do przesyłki ze zwracaną biżuterią (oryginał pisma z podpisem). Wcześniej można wysłać podpisany skan drogą mailową, jednak nie zwalnia to z przesłania oryginału dokumentu później wraz ze zwracaną biżuterią. O zachowaniu 14-dniowego terminu decyduje data dostarczenia przesyłki przez Pocztę Polską lub Kuriera na wskazany przez Ciebie adres.

Zwracana biżuteria nie może nosić oznak użytkowania ponad wynikające z czynności zwykłego zarządu rzeczą.* Zwracany towar musi być kompletny i w miarę możliwości, zapakowany w oryginalne opakowanie.

Jako klient, zobowiązujesz się do jak najlepszego zabezpieczenia przesyłki ze zwracaną biżuterią przed zniszczeniem w transporcie (pudełko i folia/koperta bąbelkowa) oraz nadania jej jako przesyłka polecona lub wysłania jej poprzez firmę kurierską na adres Gapula handmade (przy korzystaniu z usług kurierskich oraz pocztowych, proszę o opisanie przesyłki jako „rękodzieło” zamiast „biżuteria” – kierując się ostrożnością przed zaginięciem przesyłki, co według opinii zdarza się dość często). Zwrot biżuterii na podany adres powinien nastąpić niezwłocznie, jednak nie później niż w terminie 14 dni od momentu odstąpienia od umowy sprzedaży (tj. od dnia nadania oświadczenia o odstąpieniu).

Po otrzymaniu przez Gapula handmade oświadczenia o odstąpieniu od umowy, Klientowi niezwłocznie (lecz nie później niż w terminie 14 dni), zostanie zwrócona kwota o równowartości zwracanej biżuterii oraz koszty dostawy przedmiotu do Klienta, jeżeli Klient je uiścił. Koszty dostawy przy zwrocie biżuterii do Gapula handmade ponosi Klient.

* zwykły zarząd rzeczą – czyli co może zrobić konsument z towarem, a następnie go odesłać w ramach odstąpienia od umowy:

  1. rozpakowanie rzeczy z oryginalnego opakowania,
  2. przymierzenie rzeczy,
  3. sprawdzenie jakości rzeczy poprzez jego dotyk, sprawdzenie wytrzymałości,
  4. stwierdzenie braku istnienia mechanicznego uszkodzenia czy usterki rzeczy.

skrzynka mailowa: info@gapulahandmade.com

Adres do reklamacji lub zwrotu:
Gapula handmade Magdalena Gołba
ul. Zwierzyniecka 24/A107
31-105 Kraków

 

Dokumenty do pobrania i wydruku:

OŚWIADCZENIE O ODSTĄPIENIU OD UMOWY (pdf)

FORMULARZ REKLAMACJI (pdf)