Porady - Klasyki, które warto mieć w szkatułce

Pomimo zmieniającej się mody,  pewne wzory i fasony ubrań zawsze będą na czasie. Świetnym przykładem na to jest sztandarowa "mała czarna", standardowy żakiet, czy kurtka skórzana. W temacie biżuterii mamy podobną sytuację. Pomimo, że zmieniają się trendy co do materiałów, wielkości i jej wzorów, a także nacisk na określone elementy (np. sezonowa moda na kolczyki lub na same bransoletki), są pewne błyskotki, które koniecznie trzeba mieć w swojej szkatułce niezależnie od panującej mody.


Jeśli chcemy nosić miano kobiety z klasą, nie może nam zabraknąć następujących elementów:

1. perły - delikatne, subtelnie podkreślające kobiecość,

2. błyszczące (brylantowe) kolczyki sztyfty - również delikatne, dodadzą naszej twarzy blasku,

3. bransoletka wysadzana kamieniami - ożywi prostą kreację, dodając jej odrobinę oryginalności,

4. zegarek - najlepiej markowy, przyciągający uwagę,

5. wyrazisty, duży naszyjnik - ważny dodatek do małej czarnej,

6. duży pierścionek koktajlowy - wraz z naszyjnikiem stanowi świetny dodatek np. do gładkiej czarnej sukienki. Dzięki kilku takim zestawom (pierścionek + naszyjnik), można z tej samej kreacji tworzyć różne stylizacje.


Pamiętajmy przy tym jednak o umiarze i odpowiednim dopasowaniu biżuterii. Nie mieszajmy niepasujących do siebie stylów (np. pereł z dużym ekstrawaganckim naszyjnikiem o kolorowych kamieniach). Bierzmy również pod uwagę okazję, na jaką ubieramy nasze ulubione elementy biżuterii. Z wyżej wymienionych typów "obowiązkowej" biżuterii, praktycznie do wszystkiego pasujące i najbardziej stonowane (na wiele okazji) są perły i subtelne błyszczące kolczyki oraz zegarek (choć w tym przypadku nie bez znaczenia jest także jego styl). Natomiast oryginalną kolorową bransoletę czy zestawienie dużej wyrazistej biżuterii pozostawmy sobie na inne wyjątkowe okazje, w których możemy troszkę bardziej poszaleć (np. na imprezy, randki, czy inne spotkania towarzyskie). Warto również wziąć pod uwagę takie aspekty jak typ urody, karnację, kształt twarzy, fryzurę oraz fason ubioru (np. kształt dekoltu), aby biżuteria dodawała uroku naszej osobie, a nie odwrotnie.