FAQ - najczęściej zadawane pytania

O PRODUKTACH DOSTĘPNYCH

Jak zamówić produkt, który jest dostępny?

Po prostu napisz do mnie na adres e-mail: info@gapulahandmade.com lub napisz wiadomość w formularzu umieszczonym poniżej każdego produktu. Nie zapomnij podać nazwy produktu w treści wiadomości.

(Visited 242 times, 1 visits today)

Czy mogę zamówić produkt, który w galerii jest już niedostępny?

Tak. Jeśli podoba Ci się jakiś produkt, który znajduje się w galerii, a jest opisany jako niedostępny, skontaktuj się ze mną.  Mogę wykonać taki sam lub z dopasowanymi do Ciebie szczegółami. Jeśli interesuje Cię opcja zamówienia niedostępnego produktu, koniecznie przeczytaj jeszcze punkt „Chciałabym/chciałbym takie samo, ale inne…” (dwa punkty niżej)

(Visited 242 times, 1 visits today)

Czy można zarezerwować produkt, który jest dostępny, aby odebrać go później?

Tak, można zarezerwować produkt dostępny. W celu rezerwacji należy wpłacić pierwszą ratę. Wysokość raty to 50% lub 40% wartości produktu.*

*Możliwe rozdzielenie na raty:
produkty do 500 zł = dwie raty (po 50%)
produkty powyżej 500 zł = trzy raty (40%, 30%, 30%)

UWAGA! Rezerwację traktuję jako 100% deklarację, że kupujesz daną rzecz. Jest to opcja dla osób, którym zależy na danej rzeczy, ale przykładowo nie są w stanie opłacić jej od razu w całości, stąd system ratalny. Do czasu otrzymania wpłaty za całość, produkt w galerii ma status „zarezerwowany” i traktowany jest jako niedostępny. Produkt wysyłany jest do Ciebie po dokonaniu wpłaty za całość. W przypadku rezygnacji z rezerwacji produktu rata nie podlega zwrotowi, gdyż przez pewien czas nie był dostępny dla innych potencjalnych Klientów.

(Visited 242 times, 1 visits today)

Chciałabym/chciałbym takie samo, ale inne. 🙂 Czy da się to zrobić?

To najczęstsze pytanie z jakim się spotykam, może nie dosłownie, ale w efekcie o takie pytanie chodzi. 😉 Oczywiście, że da się coś zmienić i chętnie się podejmę. Wtedy porozmawiamy o tym, co można pozmieniać, jak bardzo i co jest realne, a co niemożliwe. Pamiętaj jednak, że im więcej zmian w jakimś projekcie, tym bardziej odbiega on od oryginału i staje się projektem indywidualnym, co wiąże się z większym nakładem czasu i pracy, a niekiedy także ze sprowadzaniem kamieni specjalnie dla Ciebie.

A zatem:
Jeśli chcesz zamówić produkt, który już został raz zaprojektowany i nie chcesz dokonywać w nim zmian, możesz oczekiwać tej samej ceny, która widnieje w galerii. Jeśli jednak chciałabyś/chciałbyś dokonać drobnych zmian lub jak się to rozrośnie w rozmowie do dużych zmian, cena będzie adekwatna do włożonej dodatkowej pracy nad projektem.

(Visited 242 times, 1 visits today)

Podobają mi się kolczyki, które są dostępne, ale nie lubię zapięć jakie mają. Czy jest możliwość zmiany tego elementu?

Tak. Jeśli chcesz zmienić bigle z otwartych na zamknięte lub odwrotnie, będzie to szybka i bezbolesna akcja. Jeżeli jednak projekt nie pozwala na taką zmianę bez konieczności lutowania (przykładowo chciałabyś sztyfty zamiast bigli lub odwrotnie) może się to okazać niemożliwe (zwykle zależy to od obecności kamieni), ale zawsze warto zapytać jak to będzie w przypadku konkretnych kolczyków. Skontaktuj się ze mną, a wspólnie rozważymy jakie są możliwości, abyś była zadowolona z efektu.

(Visited 242 times, 1 visits today)

Czy jest dostępnych kilka par takiej samej biżuterii?

Nie prowadzę produkcji masowej, a więc nie posiadam kliku takich samych produktów „od ręki”. Każda rzecz w mojej galerii robiona jest od początku do końca ręcznie i na podstawie konkretnego projektu wykonuję jedną sztukę. Bywa, że tworzę kolekcje oparte na jednym wzorze lecz z różnymi kamieniami, różnych wielkości itp. Oczywiście jest możliwe zamówienie tego samego produktu w większej ilości i wtedy specjalnie dla Ciebie wykonam jedną lub więcej „kopii”. Celowo używam cudzysłowu, gdyż mimo starań, aby praca była jak najbardziej zbliżona do oryginału, mogą istnieć między nimi pewne różnice (czasem możesz nawet ich nie zauważyć gołym okiem, ale zapewniam, że na pewno jakieś są, bo taka jest natura pracy ręcznej).

(Visited 242 times, 1 visits today)

O ZAMÓWIENIACH INDYWIDUALNYCH

Jak dokonać zamówienia indywidualnego i jak to wszystko wygląda?

Zamówienia indywidualnego możesz dokonać pisząc do mnie na e-mail: info@gapulahandmade.com, poprzez formularz kontaktowy na stronie lub jeśli tak dla Ciebie najwygodniej, telefonicznie (+48) 880 964 274. Jeśli chcesz poznać przebieg całego procesu dotyczącego zamówień indywidualnych, zapraszam Cię do tego artykułu: Dopracowanie projektu indywidualnego.

 

(Visited 242 times, 1 visits today)

Jak długi jest czas oczekiwania na zamówienie indywidualne?

Przygotowanie materiałów i wykonanie biżuterii na specjalne zamówienie trwa zazwyczaj około 1-3 tygodni. Zależy Ci na szybszym wykonaniu zamówienia? Napisz do mnie, może okoliczności będą sprzyjać ku temu, aby zrealizować projekt już w ciągu 2-3 dni. Oczywiście należy również wziąć od uwagę czas potrzebny na dotarcie przesyłki do Ciebie.

(Visited 242 times, 1 visits today)

Czy wymagana jest zaliczka przed wykonaniem zamówienia indywidualnego?

Tak, jest wymagana. A właściwie to nie zaliczka, a zadatek. Prace nad wykonaniem projektu rozpoczynam w momencie zaksięgowania wpłaty zadatku na koncie bankowym (jeśli projekt jest bardzo priorytetowy, to po przesłaniu potwierdzenia przelewu) lub wpłacie gotówki osobiście. Zadatek jest dla mnie potwierdzeniem dokonania przez Ciebie zamówienia indywidualnego, do którego przystępuję ponosząc nieuniknione koszty, dlatego w przypadku rezygnacji z zamówienia, zadatek nie podlega zwrotowi.

(Visited 242 times, 1 visits today)

Od czego zależy cena produktu?

Cenę projektu określam na podstawie:

  • czasu jaki poświęcę na uzgodnienie i wyrysowanie projektu (tutaj trzeba pamiętać, że nawet kiedy wychodzimy od powstałego wcześniej projektu, każda zmiana w nim może podnosić jego cenę. Więcej opisałam w punkcie „Chciałabym/chciałbym takie samo, ale inne…” (czwarty punkt na tej stronie)),
  • doświadczenia z innymi produktami (czyli ile czasu i trudu w przeszłości zajęło mi tworzenie projektów na podobnym poziomie zaawansowania),
  • prawdopodobnych kosztów zużycia materiałów,
  • rzeczy dodatkowych/specjalnych, takich jak: sprowadzanie kamieni, dużą ilość lutowań czy przykładowo drobne ażurki wycinane ręcznie piłką włosową.
(Visited 242 times, 1 visits today)

Mam własne kamyczki lub muszelki i chciałabym je oprawić. Czy jest to możliwe?

Tak, o ile nie są to rzeczy o niekorzystnych właściwościach fizycznych – na przykład zbyt kruche. Napisz do mnie w tej sprawie, a zobaczę co się da zrobić. Technikę tworzenia (standardowa „jubilerska” oprawa kamienia czy owinięcie drucikami) oraz formę ustalimy indywidualnie.

(Visited 242 times, 1 visits today)

INNE

Czy jest możliwość zapakowania produktu w ozdobne pudełeczko na prezent?

Tak. Dysponuję ozdobnymi pudełeczkami prezentowymi. Jeśli wyrazisz taka chęć, to dla prezentów o wartości powyżej 250 zł dostaniesz takie pudełeczko za darmo. Poniżej tej kwoty pudełeczka są płatne. Już niedługo utworzę na tej stronie miejsce, gdzie będziesz mógł/mogła pooglądać różne rodzaje i wybrać coś odpowiedniego. Póki co, proszę o kontakt mailowy w tej sprawie.

(Visited 242 times, 1 visits today)

Czy wykonuję produkty ze złota?

Nie. Na ten proces przyjdzie czas. W przyszłości chciałabym bardzo, dlatego warto śledzić co dzieje się w Gapula handmade – zachęcam do zapisu na newsletter lub polubienie fanpage’a na Facebook’u, a na pewno nie przegapisz tego momentu. 🙂 Póki co, na życzenie klienta zlecam złocenie wykonanego już produktu ze srebra. Przykładowy projekt z zastosowaniem takiego złocenia możesz zobaczyć tutaj: Kolczyki Gold Dream.

(Visited 242 times, 1 visits today)

Czy naprawiam/odnawiam biżuterię?

Tylko w przypadku, gdy aktualnie nie jestem zajęta zamówieniami lub tworzeniem nowej autorskiej kolekcji. Potrzebujesz tylko zlutować łańcuszek ze srebra 925? Najprawdopodobniej jestem w stanie Ci pomóc. Jeśli chodzi o biżuterię niewykonaną ze srebra lub taką, która wymaga dopasowania kamieni, bo np. jeden wypadł – pewnie niewiele mogę zrobić, ale czasem warto zapytać. 😉

(Visited 242 times, 1 visits today)
(Visited 242 times, 1 visits today)